اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان با همکاری انجمن سینمای جوانان و انجمن عکاسان استان فراخوانی برای ارسال فیلم و عکس از سیزده دوره گذشته جشنواره اقوام باهدف استفاده از آثار ارسالی در تولید محتوا برای برگزاری مجازی چهاردهمین دوره این جشنواره در سال جاری منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، باتوجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و به‌جهت اهمیت جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام، این جشنواره در سال‌‎جاری به‌صورت مجازی با تاکید بر تولید محتوا از برنامه های اجرایی ادوار گذشته برگزار خواهد شد.

 

از این رو اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با همکاری انجمن سینمای جوانان و انجمن عکاسان استان فراخوانی برای ارسال فیلم و عکس از سیزده دوره گذشته جشنواره اقوام منتشر کرده است.

 

در این فراخوان به سه اثر برگزیده در بخش فیلم جایزه نقدی 5 الی 15 میلیون ریالی و سه اثر برگزیده در بخش عکس جایزه نقدی 3 الی 10 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

 

محتوا فیلم و عکس:


* نحوه برپایی و آماده سازی جشنواره
* اجرای موسیقی های سنتی و آیینی اقوام، صنایع دستی و سوغات
* اجرای مراسم سنتی و آیینی اقوام
* طبخ غذاهای سنتی
* سازه های سنتی
* پوشش و لباس سنتی اقوام

 

مقررات در بخش آثار ارسالی فیلم و عکس:


* فیلم حداقل یک دقیقه و حداکثر 3 دقیقه با فرمت mp4 یا mpeg و حداکثر سایز 300 مگابایت
* فیلم ها می توانند با دوربین حرفه ای یا موبایل ضبط شده باشند.
* حداکثر تعداد عکس های ارسالی 10 اثر
* حجم عکس ها نباید بیشتر از 4 مگابایت باشد.
* آثار ارسالی باید مشخصات کامل صاحب اثر شامل(نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره موبایل) را داشته باشد.
* دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام اجازه استفاده از آثار ارسالی با ذکر نام خالق اثر را در راستای اهداف برنامه های جشنواره دارد.

 

مدت زمان ارسال آثار: حداکثر تا تاریخ 26 دی ماه سال جاری

 

شیوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره:


ایمیل info@golestanchto.ir
صفحه اینستاگرام @golestan_cthh
و یا نشانی: استان گلستان، شهرستان گرگان، خیابان امام خمینی(ره)، آفتاب پانزدهم، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، روابط عمومی و امورفرهنگی(تلفن تماس: 32266644_017)