نهمین جشنواره فرهنگ و اقوام ایران زمین در استان گلستان

b-inteligent-transitions-in-ux-design

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان خبر داد؛

  |     |   0دیدگاه

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان خبر داد؛

مشارکت ۳۸۰ هنرمند و تولید کننده در بخش روستایی جشنواره بین المللی فرهنگ‌ اقوام گلستان

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت: ۳۸۰ هنرمند و تولیدکننده در بخش روستایی سیزدهمین جشنواره فرهنگ اقوام مشارکت خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، علی نصیبی امروز دوشنبه 20آبان ماه با اعلام این خبر افزود: همچنین بیش از ۲۰ سازه روستایی جهت جشنواره مذکور در دو شهرستان گرگان و گنبد ایجاد خواهد شد.

 

او خاطر نشان کرد: علاوه بر معرفی معماری بومی روستاها و شیوه سنتی زندگی، بازنمایش فرهنگ ریشه دار روستاها اعم از آیین ها و موسیقی و بازی ها و غذاها، معرفی ظرفیت ها و تولیدات اقتصادی روستایی در جشنواره مذکور مدنظر ما خواهد بود.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان اظهار داشت: طی سال های اخیر توجه ویژه ای به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی روستاها شده که راه اندازی نزدیک به هفت هزار کارگاه اقتصادی جدید در روستاهای گلستان و برپایی ده ها جشنواره فرهنگی از جمله این اقدامات است.

 

علی نصیبی اضافه کرد: با هماهنگی به عمل آمده با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان به عنوان متولی برگزاری جشنواره مذکور و جلسات هماهنگی با بخشداری ها، دهیاری ها و شوراهای روستایی و کارکنان دهیاری ها و فعالان فرهنگی اجتماعی روستاها با همگرایی سعی خواهند کرد در جهت معرفی ظرفیتهای متنوع روستاهای گلستان در جشنواره مذکور تلاش ویژه ای داشته باشند.

 

علی نصیبی خاطرنشان کرد: توجه دهیاری های گلستان به حفظ سنت های ریشه دار، تلاش در جهت ایجاد نشاط اجتماعی، جلوگیری از فراموشی آداب و رسوم مثبت، ترویج همدلی و همگرایی، و ... طی سالهای اخیر بسیار مطلوب بوده است.

 

او افزود: به علت برگزاری جشنواره در گرگان و گنبد، ۷ شهرستان در برنامه گرگان و ۷ شهرستان در برنامه گنبد حضور خواهند داشت.

 

لازم به ذکر است، سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام استان گلستان ۲۱ لغایت ۲۴ آبان ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ به مدت ۴ روز در نمایشگاه بین المللی شهرستان گرگان و از ۲۶ لغایت ۲۹ آبان‌ ماه به مدت ۴ روز در مجموعه ورزشی المپیک شهرستان گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

0 دیدگاه

هیچ دیدگاه برای این مطلب به ثبت نرسیده است

ارسال دیدگاه