کد خبر : 12568 تاریخ انتشار : سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 14:05

سفر مجازی به آبشار بسیار زیبای لاشو روستای فاضل آباد شهرستان آزادشهر

آبشار لاشو در استان گلستان واقع است. آبشار لاشو در فاصله 2 کیلومتری جنوب شرقی روستای فاضل آباد از توابع شهرستان آزاد شهر قرار گرفته است. آبشاربه صورت دوپله ای بوده و ارتفاع آن به ۲۵ می رسد.

آبشار لاشو با آبی زلال و سرشار از مهر در فاصله 2 کیلومتری از روستای فاضل آباد بخش مرکزی شهرستان آزادشهر استان گلستان قرار دارد. گوئی با دست های لطیفش نقش های زیبا بر دل تخته سنگ ها می کشد و همین امر آدمیان را بر آن می دارد که مسیرهای طولانی را طی نمایند تا چهره ای از نقاش بی همتای خلقت را به نظاره بنشینند و هر آنچه این دره گل و گیاه دارد به مدد شوق دل انگیز این آبشار است، در مسیر منتهی به این آبشار درختان زیبا و تنومند وجود دارد که زیبائی و طراوت این منطقه را صدچندان می کند، آب زلال این آبشار از 4 چشمه دائمی سرچشمه می گیرد و در همه فصول جاری می باشد که باعث طراوت و شادابی گل و گیاه و درختان و همچنین زمین های زراعی پایین دست روستا را مشروب می سازد. ارتفاع این آبشار در حدود 25 متر و به صورت پله ای از دو تخته سنگ بزرگ تشکیل شده است. این آبشار از شهرستان آزادشهر 5 کیلومتر فاصله دارد و نزدیکترین تفرجگاه به شهرستان آزادشهر می باشد.

 

وجه تسمیه این آبشار ( لاشو ) برگرفته شده ازنام روستائی است كه در نزدیكی این آبشار بوده ودرحال حاضر ازبین رفته و فقط آثار آن برجای مانده است.