کد خبر : 13148 تاریخ انتشار : شنبه 31 خرداد 1399 21:38

برگزاری نشست مجمع نمایندگان گلستان با جوامع تاسیسات گردشگری استان

مجمع نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با جوامع تاسیسات گردشگری استان در گرگان دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، شنبه 31 خردادماه 99 این نشست با حضور اعضای مجمع نمایندگان، مدیرکل میراث فرهنگی استان، و روسا و اعضای جوامع تاسیسات گردشگری در هتل جهانگردی ناهارخوران گرگان برگزار شد.


رحمت اله نوروزی دبیر مجمع نمایندگان و نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: مجمع نمایندگان استان به دور از نگاه های حزبی سیاسی و ... به دنبال سازندگی و توسعه استان هستند.


او خاطرنشان کرد: نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و مسئولین باید پای کار و آماده تا بر اساس سند آمایش و اشتغال استان برای توسعه و شتاب صنعت گردشگری حرکت کنیم.


دبیر مجمع نمایندگان استان بیان کرد: از جلسات آینده اداره کل میراث فرهنگی استان نظرات جوامع و تاسیسات گردشگری را احصا کند تا با تدام این جلسات و طی این 4 سال فعالیت نمایندگان، با برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در جهت توسعه گردشگری حل مشکلات و موانع سر راه قدم برداریم.


نوروزی تصریح کرد: مطمئن باشید با تمام توان آسیب ها، چالش ها، موانع و مشکلات در حوزه گردشگری را احصا و گردشگری را به واقع بعنوان صنعت توسعه استان معرفی خواهیم کرد.


نگاه متولیان حوزه گردشگری گلستان تغییر یابد
غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه مراسم گفت: نوع نگاه مدیران و متولیان امر گردشگری در استان باید تغییر یابد و صنعت گردشگری را باید محور توسعه استان قرار داده و به جد از آن حمایت کنند.


او تصریح کرد: برای گذر از اقتصاد نفتی هیچ جایگزینی بهتر از صنعت گردشگری نیست.


نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس خاطرنشان کرد: از مدیرکل میراث فرهنگی استان درخواست دارم، دغدغه ها و مشکلات حوزه گردشگری را مشخص کنند تا در نشست های فصلی از ظرفیت مجمع نمایندگان استان برای گره گشایی استفاده کنیم.


منتظری بیان کرد: باتوجه به حضور نمایندگان استان در فراکسیون گردشگری در مجلس باید از این ظرفیت بسیار خوب است و باید در جهت توسعه گردشگری استان بهره برد.


گردشگری از پویا ترین صنایع در تقویت اقتصاد و ایجاد اشتغال
در ادامه این نشست رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس نیز با تاکید بر این که گردشگری از پویا ترین صنایع در تقویت اقتصاد و ایجاد اشتغال است، گفت: بعد از کشاورزی بیشترین اشتغال در حوزه گردشگری است و توجه و نگاه خاصی باید به این حوزه داشت.


او خاطرنشان کرد: در جلسات آینده مشکلات جوامع گردشگری احصا شود و با دعوت از مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط برای رفع آن تلاش خواهیم کرد.


نماینده گرگان و آق قلا در مجلس در پایان گفت: باید تلاش کنیم اقامت مسافران و گردشگران در استان بیشتر شود.


صدا وسیمای مرکز گلستان در معرفی گردشگری کمک کند
غلامعلی کوهساری نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در نشست با جوامع گردشگری استان گلستان گفت: صدا وسیمای مرکز استان در شناسایی و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های حوزه گردشگری حتما کمک کند.


او خاطرنشان کرد: حضور اکثریت اعضای مجمع نمایندگان در این جلسه نشان از اهمیت حوزه گردشگری و نقش کلیدی این صنعت در توسعه استان است.


کوهساری بیان کرد: هر چه در حوزه گردشگری سرمایه گذاری شود بی نتیجه نخواهد بود و در این میان تبلیغات در حوزه گردشگری نقش مهمی در رونق این صنعت دارد.


او گفت: جلسات مجمع نمایندگان با جوامع و تاسیسات گردشگری تداوم داشته باشد تا اعضای مجمع مشکلات و دغدغه ها را شنیده و برای رفع آن بکوشند.


نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس تصریح کرد: حدود 51 درصد اشتغال کشور در حوزه خدمات است و از این میزان 37 درصد در صنعت گردشگری قرار دارد.


در ادامه این نشست امان قلیچ شادمهر نماینده گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه به حوزه گردشگری تغییر کند مطمئن باشید اتفاقات خوبی برای اقتصاد و اشتغال استان رقم خواهد خورد.


او بیان کرد: توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرستان گنبد مانند فرش، اسب، ورزش والیبال و ... می تواند حوزه گردشگری این شهرستان را رونق و توسعه دهد.


این نشست با حضور احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، روسای جوامع تاسیسات گردشگری استان در محل هتل جهانگردی گرگان برگزار شد.


در این نشست باب اله تجری رییس جامعه هتلداران گلستان، عیسی کاملی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان، یحیی جلالی فر رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری، عباسعلی باقری رییس انجمن حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی استان، نیکزاد از اعضای جامعه واحدهای پذیرایی و بین راهی استان، امینی انجمن مهمانپذیرداران و پانسیون داران استان به بیان گزارشی از جامعه تحت پوشش ارائه و مهمترین دغدغه و مشکلات حوزه گردشگری استان را بیان کردند.

 

 

 

 

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مدیرکل
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
رسیدگی به شکایات

پست الکترونیکی دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات
به منظور ارتباط مستقیم مراجعین و کارکنان با این اداره کل

Bazresi@mcth.ir

طرح نوسازی مسکن

جهت ورود به سایت طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن اینجا کلیک کنید

آخرین بروزرسانی
سه شنبه 07 بهمن 1399 21:06
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 907
بازدید دیروز : 4785
بازدید هفته : 28092
بازدید ماه : 92566
بازدید سال : 1034181


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*