مدیرکل میراث فرهنگی گلستان در بازدید از ظرفیت های شهرستان ترکمن خبر داد؛

کد خبر : 13546 تاریخ انتشار : چهارشنبه 22 مرداد 1399 13:24

بهره برداری از فاز نخست جاده سلامت بندرترکمن در هفته دولت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در بازدید از ظرفیت های شهرستان ترکمن گفت: برنامه ریزی شده تا با هم افزایی دستگاه های اجرایی شهرستان در هفته دولت شاهد بهره‌برداری از فاز نخست جاده سلامت بندر ترکمن باشیم.


به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری چهارشنبه 22 مردادماه 99 ضمن بازدید از ظرفیت های شهرستان ترکمن با همراهی فرماندار این شهرستان در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز گلستان، گفت: شهرستان بندر ترکمن با توجه به برخورداری از هنرمندان بسیار توانمند ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه صنایع دستی و همچنین پتانسیل های کم نظیری در حوزه گردشگری دارد.

 

او بیان کرد: تاسیس اقامتگاه بوم گردی و راه اندازی موزه مردم شناسی از جمله اقداماتی است که توسط اداره کل میراث فرهنگی در سال جاری در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.

 

تجری خاطرنشان کرد: برنامه ریزی شده تا با هم افزایی دستگاه های اجرایی شهرستان با محوریت فرمانداری و با اعتبارات در نظر گرفته شده، در هفته دولت سال جاری شاهد بهره‌برداری از فاز نخست جاده سلامت باشیم.

 

او اضافه کرد: عملیات اجرایی تکمیل فاز اول جاده سلامت بندر ترکمن  با اعتبار 9 میلیارد و 73 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌های استانی در شهرستان بندر ترکمن  در حال اجرا است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلتان یادآور شد: در عملیات اجرایی این فاز حدود 500 متر مسیر جاده سلامت در عرض حدود 7 متر به همراه کلیه عملیات مربوطه به اجرای زیر سازی و تحکیم بستر و موزاییک فرش که جمعاً در حدود 3500 متر مربع از مسیر جاده سلامت را شامل می شود پیش بینی شده است.

 

او اظهار امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت های شهرستان و همچنین ظرفیت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حمایت از سرمایه گذاران شاهد بهره برداری بیش از پیش پروژه های زیرساخت های گردشگری شهرستان نظیر مجتمع های تفریحی و بوم گردی باشیم.

 

 سیدصادق شیرنگی فرماندار شهرستان ترکمن در حاشیه بازدید از ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان گفت: شهرستان ترکمن دارای امکانات و پتانسیل های منحصر به فردی در استان است.

 

او خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت آبی در آینده، بخش کشاورزی دچار تنگناهایی می شود که می بایست جایگزین های مطلوبی را برای این حوزه برنامه ریزی کنیم؛ یکی از مهم ترین ظرفیت های آینده که می تواند موجب تحول شهرستان و استان شود بخش گردشگری است.

 

فرماندار شهرستان ترکمن بیان کرد: صنایع دستی ترکمن، بازارچه هفتگی، بازارچه اسکله، میدان سوارکاری، جزیره آشوراده از جمله ظرفبت های بخش گردشگری شهرستان ترکمن است که می توان از آن در راستای توسعه شهرستان بهره برد.

 

او تصریح کرد: در حوزه ایجاد اشتغال جوانان و افراد جویای کار در حوزه گردشگری هیچگونه محدودیتی در شهرستان وجود ندارد و مردم شریف شهرستان که در زمینه گردشگری طرح مناسبی دارند می تواند با ارائه آن اعتبارات کافی برای کمک به راه اندازی این طرح ها را دریافت کنند.  

 

امروز چهارشنبه 22 مردادماه 99 احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با حضور در شهرستان ترکمن و با همراهی سید صادق شیرنگی فرماندار این شهرستان، شهردار، اعضا شورای اسلامی شهر و رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان از پروژه های گردشگری و صنایع دستی شهرستان بازدید کرد.

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مدیرکل
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
رسیدگی به شکایات

پست الکترونیکی دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات
به منظور ارتباط مستقیم مراجعین و کارکنان با این اداره کل

Bazresi@mcth.ir

طرح نوسازی مسکن

جهت ورود به سایت طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن اینجا کلیک کنید

آخرین بروزرسانی
سه شنبه 30 دی 1399 13:15
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 1080
بازدید دیروز : 4295
بازدید هفته : 19062
بازدید ماه : 75263
بازدید سال : 1065472


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*