برای پیگیری ثبت شهر رامیان به‌عنوان شهر ملی ابریشم صورت گرفت/

کد خبر : 14890 تاریخ انتشار : یکشنبه 21 دی 1399 19:59

تشکیل جلسه بررسی وضعیت ابریشم بافی در رامیان

نشستی در راستای بررسی وضعیت ابریشم بافی استان و رفع مشکلات و کمبودهای آن پیگیری برای ثبت شهر رامیان به عنوان شهر ملی ابریشم بافی با حضور فرماندار شهرستان رامیان، معاون صنایع دستی استان گلستان و روسای ادارات شهرستانی مرتبط برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامیان، این جلسه شنبه 20 دی‌ماه 99 با حضور جواد صادقلو فرماندار شهرستان رامیان، مریم حاجی‌ابراهیمی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان، روسای ادارات میراث‌فرهنگی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر و هنرمندان فعال صنایع دستی شهرستان رامیان برگزار شد.


جواد صادقلو فرماندار شهرستان رامیان در این جلسه با توجه به پیشیه تاریخی شهر رامیان در حوزه نوغانداری و هنر ابریشم بافی و همچنین وجود هنرمندان زبده و متعدد ابریشم باف در این شهرستان، رامیان را برای کسب عنوان شهر ملی ابریشم بافی شایسته دانست.


او خاطرنشان کرد: در این جلسه کارگروه نوغانداری و ابریشم بافی با انتخاب اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  به عنوان دبیرخانه کارگروه برای پیگیری ثبت شهر رامیان به عنوان شهر ملی ابریشم بافی تشکیل شد.


صادقلو تشکیل کارگروه نوغانداری و ابریشم بافی، توسعه فعالیت های کارگاه های انفرادی و گروهی، گسترش فعالیت های مرکز تخصصی ابریشم بافی، تشکیل شرکت تعاونی های ابریشم بافی، ایجاد توتستان ها در این شهرستان را برای ثبت ملی این شهر ضروری دانست و بر عزم شهرستان برای کسب این عنوان تاکید کرد.


مریم حاجی ابراهیمی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گلستان نیز در این جلسه گفت: در چهارمین شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی ابریشم بافی رامیان به عنوان یکی از پرونده های استان مطرح شد اما به تصویب نرسید که باید هر چه سریعتر این پرونده تکمیل شود.


او یادآور شد: در مراسم اعطای لوح ثبت چهار روستا و یک شهر ملی صنایع دستی استان گلستان که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مسئولین استانی در تهران برگزار شد، دکتر پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور از عملکرد استان گلستان در ارائه ده پرونده برای نخستین بار در شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی قدردانی کرد.


حاجی ابراهیمی تصریح کرد: می بایست با پیگیری اقداماتی نظیر ایجاد مرکز تخصصی ابریشم بافی، ساماندهی مراکز فروش صنایع دستی در سطح شهرستان، برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان رامیان و پیگیری رفع نقص و تکمیل پرونده الزامات ثبت ملی این شهر به عنوان شهر ملی ابریشم بافی مهیا شود.


او ضمن تاکید بر جمع آوری تمامی مستندات برای تکمیل پرونده ثبت شهر ملی ابریشم بافی با همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: ارتباط مفید و موثر دو شهرستان رامیان و مینودشت که در حوزه ابریشم بافی و نوغانداری پتانسیل های بالایی دارند می تواند برای تقویت ابریشم بافی استان موثر باشد.


علیرضا حصارنوی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامیان نیز در این جلسه ضمن بیان ظرفیت و توانمندی های خدادادی شهرستان خواستار توجه ویژه و جدی مسئولان شهرستانی برای کسب عنوان شهر ملی ابریشم بافی برای رامیان شد.


برگزاری جشنواره تولیدات صنایع دستی تا پایان سال، تکمیل پرونده شهر ملی ابریشم بافی و رفع نواقص آن، برگزاری دوره های رنگرزی طبیعی، تقویت مرکز تخصصی ابریشم بافی، پیگیری برپایی همایش ابریشم بافی در رامیان با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ادارات مرتبط برای تحقق ثبت شهر رامیان به عنوان شهر ملی ابریشم ، پیگیری توسعه و تشکیل شرکت‌های تعاونی و احیای کارگاه‌های انفرادی و گروهی تولید صنایع دستی ابریشم بافی و ساماندهی مراکز فروش صنایع دستی در سطح شهرستان رامیان از جمله مصوبات این جلسه بود.


چهار روستا و یک شهر استان گلستان به عنوان روستاها و شهر ملی صنایع دستی برای نخستین بار با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انتخاب شده است و اهتمام برای ثبت شهر رامیان به عنوان شهر ملی ابریشم بافی ادامه دارد.

برچسب ها
میراث | میراث فرهنگی | صنایع دستی | گردشگری | اداره میراث فرهنگی | خبرهای میراث فرهنگی | اخبار | جاذبه های گردشگری | خبر | توریست | گردشگر
لطفا ما را از نظر خود مطلع کنید
ارتباط با مدیر کل
رزومه مدیرکل
جهت ارتباط با ایشان ایـنـجــــا کلیک کنید

ملاقات عمومی با مدیرکل روز های سه شنبه از شروع ساعت اداری تا پایان ساعت اداری

پیام رسان های داخلی
خدمات الکترونیک
سایر خدمات
رسیدگی به شکایات

پست الکترونیکی دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات
به منظور ارتباط مستقیم مراجعین و کارکنان با این اداره کل

Bazresi@mcth.ir

طرح نوسازی مسکن

جهت ورود به سایت طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن اینجا کلیک کنید

آخرین بروزرسانی
دوشنبه 06 بهمن 1399 14:52
نظر سنجی
نظرشما در مورد محتوای سایت ؟
عالی
خوب
متوسط
بد


بازدیدهای سایت
تعداد افراد آنلاین :
بازدید امروز : 538
بازدید دیروز : 5493
بازدید هفته : 28179
بازدید ماه : 89986
بازدید سال : 1035206


اعلان ها :
در حال حاضر سایت در دسترس می باشد، در غیر این صورت اطلاع رسانی خواهد شد


الزامات قانونی :
نسخه موبایل | نقشه تارنما | RSS | دفاتر پیشخوان | حریم خصوصی | بیانیه سطح خدمات | شخصی سازی | دستورالعمل بروز رسانی سایت

ارتباط با مدیرکل و معاونین

در صورتی که نیاز به دریافت پاسخ دارید , حتما ایمیل خود را وارد نمائید تا در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ داده شود , در غیر این صورت پیغام شما بدون پاسخ خواهد بود
*
مردمی کارکنان اداره
*